קולאז׳ הנשמה ® - לגלות את החכמה שלך. לשנות את עולמך ™

SoulCollage® Discover Your Wisdom. Change Your World.™

מודל קולאז׳ הנשמה (®​soulcollage) הינו תהליך חווייתי שפותח בארה"ב לפני כ-20 שנה ע"י פסיכותרפיסטית בשם סינה פרוסט והוא כיום תהליך חובק עולם המוגן בזכויות יוצרים.
קהילת קולאז' הנשמה הבינלאומית מונה מאות אלפי משתתפים ואלפי מנחים שהוסמכו לכך מטעם ארגון קולאז' הנשמה העולמי בארה״ב, קנדה,אירופה, דרום אפריקה, אוסטרליה,המזרח הרחוק ולאחרונה גם בישראל.

תהליך קולאז׳ הנשמה מהווה דרך ייחודית ורגישה לחקירה עצמית והתפתחות אישית. זהו אחד הכלים הנפלאים להכיר ולגלות את עצמנו ואת החיבורים שלנו לעולם בדרך יצירתית.

זוהי דרך קסומה לעיסוק בשאלות קיומיות המעסיקות כול אחד מאיתנו כגון:
מי אני? מה היחודיות שלי?מה באתי לעשות כאן? מה מצוי בתוכי?
מה הם החלומות שלי? כיצד הרגשות שלי נראים?

התהליך מלמד אותנו בדרך קלה ופשוטה שכל אחד יכול ללמוד להכיר ולקבל את עצמו על כל חלקיו, לבטא את הייחודיות שלו, לאזן בין החוזקות והחסרונות שלו, לעזור לעצמו לפתור קונפליקטים והתלבטויות פנימיות ולפתח מודעות רחבה.

באמצעות בחירת צילומים מתוך מגזינים,עלונים וכדומה אנו יוצרים חפיסת קלפי מודעות אישית מקולאז׳ים.
התהליך הוא יצירתי אך איננו דורש ניסיון קודם או כישרון אמנותי מיוחד ומשלב אינטואיציה,דמיון ועבודה עם צילומים בטכניקה של קולאז׳.

כל קלף קולאז׳ נשמה שאדם יוצר מייצג עבורו היבט מסוים של העצמי שלו.
הדגש בתהליך ובמודל העומד בבסיסו הוא על פיתוח מודעות לעצמי השלם הכולל היבטים פיזיים,נפשיים ורוחניים ועל העצמה וחיזוק היכולת התוך אישית והבין אישית לחיות בשלום ובהרמוניה עם החלקים השונים של העצמי.

דימויים ,להבדיל ממילים, מאפשרים לתכנים עמוקים ונסתרים של העצמי לצוף ולעלות. אנו עושים שימוש בדימויים ויזואלים מצולמים כדי להתבונן בתכנים פנימיים ולאפשר להם נראות ,קול ומשמעות.

טכניקת הקולאז׳ מזמינה אותנו לפירוק והרכבה מחדש,הוצאת דברים מהקשרם המקובל ועקיפת הרציונליות והאנליטיות של מוח שמאל.
זוהי טכניקה אשר מזמינה אותנו לגלות,לאסוף ולארוג מחדש חלקים מאנרגיות שנמצאות ביקום ,ליצור מהקיים משהו חדש.

הפסיכיאטר קרל גוסטב יונג ,אשר הקדיש הרבה מזמנו לחקר האלכימיה, דיבר על כך שרק על ידי פירוק המרכיבים ,היכרות עם כל מרכיב בנפרד וחיבורם מחדש,נוצרת טרנספורמציה. זו הדרך בה נוצר יסוד חדש ויקר ערך. כמו עם החומר,כך גם עם הנשמה,חלקים שונים ממנה יכולים באופן מודע ודמיוני להפוךלקולאז׳ חדש ומלא חיוניות ורוחניות.

זהו בעצם הבסיס של תהליך קולאז׳ הנשמה: אנו בוחרים דימויים (או שהם בוחרים אותנו) שהם זרים לנו באופן אישי ולעיתים מסתוריים ומארגנים אותם מחדש על קלף. התוצאה המתקבלת כקלף הינה לעתים קרובות מפתיעה, מלאה בעומק ומשמעות. האסטתיקה היא אמנם חשובה אבל איננה בראש סדרהעדיפויות בתהליך הזה.

התהליך מאוד דומה לתהליך של חלימה-אנו יוצרים קולאז׳ בדרך שבה היינו יוצרים תיעוד ויזואלי של חלום עוצמתי או משמעותי שחלמנו ואנו משתמשים בשפת הסמלים והארכיטיפים כדי להגיע לתובנות , מסרים ותגליות עצמיות.

החפיסה האישית של הקלפים ההולכת ומצטברת מהווה כלי עוצמתי לרפלקציה אישית והדרכה שמגיעה מתוך חוכמה פנימית עמוקה.אנו שולפים קלף יומי ועורכים קריאות בקלפים כאשר אנו מתמודדים עם שאלות ואתגרים בחיינו וההדרכה שאנו מקבלים מהקלפים שלנו היא מפתיעה ,יצירתית, ומדוייקת.

המודל והתהליך של קולאז׳ הנשמה כוללים היבטים חברתיים וקהילתיים ועל כן בנוסף להיותו תהליך לגילוי עצמי ,קולאז׳ הנשמה מהווה גם דרך אפקטיבית ליצירת תקשורת מקרבת בקבוצות,ארגונים וקהילות.

הרשמו עכשיו והצטרפו לקהילת קולאז׳ הנשמה בישראל

הצטרפו לקהילת קולאז׳ הנשמה ישראל בפייסבוק

הזמנה לסול קולאז׳ מאת סנה פרוסט המייסדת (באנגלית)

צפייה נוספת בעברית

באפשרותכם לרכוש את תקליטור השמע בעברית (להורדה למחשב בלבד) ״הקדמה לתהליך קולאז׳ הנשמה״ הכולל הסבר ממצה ומקיף על התהליך, המודל, הסדרות השונות וכן דמיון מודרך בעברית.

תהליך קולאז׳ הנשמה הינו תהליך קליל ומהנה,
אינך צריכ/ה להיות אמנ/ית, כול אדם יכול להנות מיצירת קלפי קולאז׳ הנשמה.
כאשר מאזינים לתקליטור מבינים את הבסיס של תהליך זה שהוא כה מעורר השראה ומספק, כמו כן מקבלים את הקוים המנחים החשובים על מנת להתחיל.
קלפי קולאז׳ הנשמה שאדם יוצר נאספים בהדרגה ,אחד אחרי השני לחפיסה אישית – חפיסת קלפים שעוצבה במיוחד עבורך, במו ידיך ואשר יכולה להפוך לכלי המסייע לך למצוא תשובות ,פתרונות ותובנות
לשאלות החיים השונות – בדרך אינטואיטיבית המבוססת על חוכמה עמוקה ומשאבים פנימיים.

חוויות ושיתופים